Pewność_Siebie

Jak odzyskać naturalną pewność siebie przy pomocy 19 prostych ćwiczeń?

Wyobraź sobie pewną osobę, widzisz ją pierwszy raz, ale czujesz od niej niezrozumiałą moc. Osoba ta stoi spokojnie, a w jej oczach widać nieziemską pewność siebie. Persona ta wprost emanuje siłą i wiesz, że nie cofnie się ona przed niczym.
Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego jak niewiele potrzeba by i Ciebie ludzie z otoczenia w ten sposób odbierali. Potrzebujesz jedynie pewności siebie. Tak dużo i tak mało równocześnie.Zdaniem Rafała Kołodziejczyka pewność siebie to nie jest coś co sobie trzeba wybudować. Jest to coś co ludzie z wiekiem tracą, a co za tym idzie można ją szybko odzyskać. Brzmi niecodziennie? Sami również pierwszy raz spotkaliśmy się z taką definicją. Jak to działa?

 

Odzyskanie pewności siebie w ten sposób to efekt samodzielnego wykorzystania współczesnej wiedzy psychologicznej o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu. Wiedzę tą bez problemu można wykorzystać bez niczyjej pomocy.Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych szkoleń, kursów, coachingów i innych…Jesteś w stanie zrobić to sam/sama. Każdy jest kowalem swojego losu i nikt niestety za Ciebie Twojej roboty nie wykona.Jak odzyskać pewność siebie?Na samym początku musisz sobie uświadomić kiedy ją straciłeś. Przypomnij sobie czasy, w których byłeś/byłaś jeszcze małym dzieckiem. Czy może było tak, że nie przeszkadzała Ci jakakolwiek krytyka. Miałeś/miałaś w głębokim poważaniu, że np. masz brudną koszulkę, a jeżeli czegoś chciałeś/chciałaś nie wahałeś się/wahałaś po to sięgać. Nikt nie był w stanie zatrzymać Cię przed dążeniem do celu, którego naprawdę pragnąłeś/pragnęłaś. Nie interesowało Cię zdanie ani obcych ludzi, ani rodziców, ani nauczycieli w szkole.(O trzymaniu się społecznych reguł już nawet nie wspominam).Jesteśmy przekonani, że możesz sobie to zwizualizować. Co nastąpiło potem?Społeczeństwo wpajało Ci sztuczne przekonania, które w sposób całkowicie naturalny Twoją pewność siebie zabijały. Przypomnij sobie te wszystkie teksty:

,,To jest złe, tamto niedobre, tak nie wypada, tutaj nie idź, tamto jest groźne, teraz siedź cicho i słuchaj, jak inni mówią…”

Jeżeli chcesz być szczęśliwy/szczęśliwa, oraz cieszyć się dużą pewnością siebie musisz się tego wszystkiego oduczyć

Przedstawiamy książkę, którą sami przeczytaliśmy i którą polecamy. Tym wpisem zaczynamy również nową serię na blogu o nazwie treści warte uwagi. Pewność siebie jest absolutnym fundamentem, jeżeli chodzi o podrywanie kobiet. Wpis ten powstał na życzenie:

Jak widać jesteśmy otwarci na rady i spełniamy Wasze prośby 😉 

Książka zawiera ogromną dawkę wiedzy, oraz 19 praktycznych ćwiczeń.

Jeżeli więc masz chwilę wolnego czasu, chciałbyś się rozwijać, oraz polepszyć jakość swojego życia z całą pewnością jest to lektura warta uwagi. Jeżeli chciałbyś zobaczyć opinie dot. książki, oraz dowiedzieć się o niej więcej wszystko znajdziesz w linkach poniżej:

4
Dodaj komentarz

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka

Sama ją jakiś czas temu czytałam. Książka fajna. Ja też polecam. Szczególnie w połowie książka zaczyna się rozkręcać. Początek dla mnie taki se, ale może ktoś inny znajdzie i tam coś wartościowego. Jeśli chodzi o całokształt to na pewno warto.

Mariusz

Chyba najlepsza książka o rozwoju osobistym jaką przeczytałem.

Leon

Czytałem jeszcze zanim trafiłem na tą stronę. Naprawdę polecam.

Maciek

Dzięki, właśnie zabieram się do czytania 🙂