Toksyczny związek

Przebywanie w takich związkach prowadzi do bólu i cierpienia przynajmniej jednej ze stron co jest raczej dla każdego oczywiste. Do tej pory nie poruszaliśmy tematu toksycznych związków, jak i ogólnie związków, ale w odpowiedzi na pytania w prywatnych wiadomościach zdecydowaliśmy się temat ten poruszyć. Dziś spróbujemy Ci pomóc/doradzić jeżeli jesteś właśnie w toksycznym związku. Zanim jednak do tego przejdziemy słowo wstępu 😉

Do napisania tego materiału zbieraliśmy się wyjątkowo długo. Większość tego co już napisaliśmy dotyczy bardziej tematu jak poderwać dziewczynę niż prowadzeniu związku. Wielu z Was czy to w wiadomościach prywatnych czy w komentarzach chwaliło się, że znalazło drugą połówkę dzięki nam. Jest nam oczywiście bardzo miło, ale pamiętaj drogi czytelniku, że znalezienie dziewczyny to jest Twoja zasługa, to Ty poświęciłeś swój czas na czytanie naszego bloga, to Ty postanowiłeś wcielić nasze rady w życie, to Ty zagadałeś i to Ty poszedłeś na pierwszą randkę 😉 My jedynie wskazujemy drogę, ale od nazywania siebie ,,ekspertami” ; ,,guru” czy innymi ,,mistrzami” jesteśmy daleko. Jesteśmy normalnymi ludźmi, którzy postanowili podzielić się swoimi przemyśleniami na temat podrywania i związków. Patrzymy na temat ten z różnych perspektyw(w naszej redakcji poza facetami są dwie dziewczyny, które zawsze te kobiece 3 grosze dorzucą 😉 ) Dziękujemy za uwagę czas skończyć ten przydługi wstęp i przejść do rzeczy.

Toksyczny związek. Jak się uwolnić?

Przede wszystkim nie warto wyciągać pochopnych związków. Każdy ma gorsze okresy w życiu i nasza druga połówka(lub my) również. Często wówczas pojawiają się kłótnie i problemy. Jeżeli są one spowodowane gorszym okresem w życiu, a nie standardem to w żadnym wypadku nie świadczy to jeszcze, że związek jest toksyczny. Oczywiście Ci wielcy guru(a przynajmniej część z nich) od razu by powiedzieli, żeby związek kończyć, że nie ma co się przejmować jedną dziewczyną, że jest pełno innych itd. Etc. Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy związek faktycznie jest toksyczny czy są to tylko przejściowe trudności?

Czy jeżeli pokłócisz się z przyjacielem to urywasz kontakt? Nawet jeżeli kłótnie trwają już jakiś czas? Zazwyczaj odpowiedź na to pytanie brzmi nie. W związku z tym przede wszystkim przy tego typu kłótniach najpierw trzeba na spokojnie i na chłodno ocenić czy to faktycznie związek się sypie czy to raczej przejściowe problemy. Jako, że szanujemy kobiety i nie popieramy przedmiotowego ich traktowania w tym drugim przypadku polecamy jednak najpierw poszukać rozwiązania problemu(jak to zrobić za chwilę) niż metody drastyczne. Zanim przejdziemy do możliwych rozwiązań obecnych kłopotów podsumujmy -> dojdźmy do konkluzji. Na samym początku po pierwsze i przede wszystkim(niska poprawność językowa jest tutaj celowym zabiegiem 😉 ) warto dobrze zastanowić się nad związkiem, przemyśleć go i ocenić czy są to przejściowe trudności czy większy problem(może to być problem, który dopiero się rozwija, ale wówczas postępujemy(przynajmniej my) tak jak w przypadku przejściowych trudności, dopóki nie staną się one poważnym problemem.

Toksyczny związek - Sprawdź jak uciec.

Jak ocenić czy cały związek jest toksyczny czy są to tylko chwilowe problemy?

1) Zastanów się kiedy kłótnie zaczęły się pojawiać. Czy było to dawno temu czy raczej na odwrót?


2) Zastanów się jaka jest przyczyna obecnych kłótni. Dokładnie i bez oszukiwania przemyśl temat od obu stron. Zarówno ze swojej perspektywy, jak i z perspektywy kobiety. Spróbuj się w nią wczuć i poszukać powodów dlaczego zachowuje się tak jak się zachowuje?

Odpowiedzi na te pytania powinny pomóc Ci ocenić skalę problemu. Następnie powinieneś zastanowić się czy można ten problem rozwiązać i tutaj możliwości znowu są przynajmniej dwie:

1) Zastanów się kiedy kłótnie zaczęły się pojawiać. Czy było to dawno temu czy raczej na odwrót?

Wówczas najlepiej jest ze swoją drugą połówką szczerze o tym porozmawiać. Oczywiście to może być trudne, ale taka rozmowa jest konieczna, żeby uzdrowić związek. Dopiero jeżeli oboje zdacie sobie sprawę z tego jak wygląda sytuacja możecie dojść do porozumienia, a w efekcie ,,uratować” związek i znowu naprawdę cieszyć się sobą. Brzmi to prosto, jednak jest bardzo trudne. Wie o tym każdy kto coś takiego ma już za sobą, ale z drugiej strony jest to konieczne działanie do rozwiązania problemu. Przemilczenie go nic nie da i doprowadzi tylko do jego eskalacji.

2) Problemy są stałe, dotyczą całokształtu związku.

Wówczas możesz próbować robić to samo co w punkcie pierwszym. Zawsze jest szansa na uratowanie związku, a jeżeli naprawdę Ci na nim zależy to zawsze warto spróbować. Powinieneś pamiętać jednak, że nie warto za wszelką cenę trwać w toksycznym, pełnym kłótni stosunku z drugą osobą. Jeżeli sam związek sprawia, że jesteś nieszczęśliwy, a naprawa go wydaje się trudna, lub niemożliwa to niestety, ale to znak że związek zmierza ku końcowi. W takim wypadku pomimo, że może to być trudne i bolesne, lepiej skończyć związek wcześniej niż trwać w takiej agonii cały czas.

Jak się uwolnić z toksycznego związku? Podsumowanie w kilku punktach.

1) Oceń skalę problemu i go dobrze przemyśl 2) Na podstawie wyciągniętych wniosków porozmawiaj z drugą połówką i spróbuj dojść do porozumienia 3) W sytuacjach beznadziejnych powinieneś być gotowy na odejście. To dużo lepsze niż męczarnia przez kolejne kilka miesięcy, które w ostateczności i tak doprowadzą do tego samego.Ten artykuł jest swoistym wstępem do nowej serii na naszym blogu dotyczącej życia w związku. Będą pojawiały się tu zarówno porady związkowe, tipy, nasze przemyślenia, a także tego typu wpisy bardziej szczegółowo pomagające radzić sobie z problemami takimi jak np. zazdrość drugiej połówki. Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszej twórczości, oraz social mediów 😊 
Toksyczny związek - jak skutecznie sobie z nim poradzić?
Nie jesteś jeszcze w związku? Nie musisz radzić sobie z toksycznymi związkami, a

Tak na poważnie to specjalnie dla Ciebie w takim razie powstał ten blog. Zapoznaj się z informacjami na stronie głównej, stanowią one bardzo dużą dawkę wiedzy, które pomogą Ci poderwać dziewczynę. Jeżeli nie wiesz gdzie poderwać dziewczynę polecamy zastanowić się nad portalami randkowymi na naszej stronie możesz przeczytać takie artykuły jak np. edarling opinie użytkowników i nasza recenzja, które z pewnością pomogą dokonać Ci właściwego wyboru. Do niczego oczywiście nie namawiamy na siłę, pamiętaj, że tak jak pisaliśmy na początku tego tekstu każdą decyzję podejmujesz sam. Jesteś w końcu panem swojego życia i pewnym siebie facetem 😉, a jeżeli i tutaj z naszych profili społecznościowych dotarły również dziewczyny to ciesz nas, że czyta nas tyle pewnych siebie i wartościowych dziewczyn. Życzymy wszystkim miłego dnia bez względu na to o jakiej porze i w jakim dniu czytacie ten wpis 😊

Pozdrawiamy ekipa lecimyzzyczeniami.pl

5
Dodaj komentarz

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda

Cały czas czekam na kontynuacje. Jak i więcej artykułów dotyczących kobiet bo widzę, że parę dziewczyn też u siebie macie to może coś wartościowego będzie.

Monika

Dobrze, że zaczynacie poruszać też takie tematy, ale byłabym wdzięczna gdybyście trochę bardziej wątek ten wyczerpali. Mam nadzieję, że ten artykuł to tylko taka zajawka bo temat poważny i warto go uzupełnić.

Dawid

Ogólnie fajnie, ale mam nadzieję, że trochę bardziej rozwiniecie ten temat. Jest bardzo dużo u was jak poderwać i po komentarzach widać, że wasze rady działają, a teraz właśnie przydało by się trochę odnośnie samego związku i różnych problemów w nim.

Mariusz

Póki co dzięki Wam udało mi się wejść w związek. Mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z tego poradnika 😀

Magda

Ogólnie dobrze napisane. Ja właśnie jestem perfidnie w takim toksycznym związku i nie do końca wiem jak go skończyć 🙁 Czytam wasz blog mimo, że jestem dziewczyną i mam trochę problemy właśnie ze swoim obecnym chłopakiem. Napiszecie coś więcej na ten temat? Mnie on bardzo interesuje.